Hukuk,İdare / Yönetim ve Sosyo Kültürel Alanda Perspektif Kodları – 1 Yücel Oğurlu  Çınaraltı Yayınları
Hukuk,İdare / Yönetim ve Sosyo Kültürel Alanda Perspektif Kodları – 1 Yücel Oğurlu  Çınaraltı Yayınları

Hukuk,İdare / Yönetim ve Sosyo Kültürel Alanda Perspektif Kodları – 1 Yücel Oğurlu Çınaraltı Yayınları

İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺35,00
İndirimli : ₺21,00

 

Kimler ne dedi?

"İyi bir akademisyeni belirleyen sadece “araştırmacılığı” değildir. Asıl önemli olan “güncel” sorunları irdeleyebilme kapasitesi ve çözüm önerebilme dehasıdır. Tahlil, tenkit; tamam da, alim olandan beklenen “tavsiyedir”. İyi niyetli, yapıcı, yapıştırıcı. İşte Yücel Oğurlu Küresel Dünyanın ve ülkemizin konularını, ilim-irfan imbiğinden geçirerek bize sunmakta, bu makaleler demetinde. Tebrike şayan bir eser olmuş."

Prof. Dr. Mim Kemal ÖKE

"Değerli meslektaşım Prof. Dr. Yücel Oğurlu tek boyutlu olmayan bakış açısına sahip akademik meslek mensubu olarak dar bir uzmanlık alanına tutsak değildir. Bu eseri de zevkle ve dikkatle okunacaktır. Nicelerini yayımlamanın müyesser olması dileğiyle."

Prof. Dr. Hüseyin Hatemi

“Bir bilgenin kaleminden bin yılın tecrübesi ile bugüne tutulmuş bir ışık. Alışık olmadığımız ölçüde yapıcı bir eleştirel nazar. Bu kitap, ihtilafa düştüğümüz ve şikayet edip durduğumuz konulara eleştirel mantıkla yaklaşıyor. Aydın ve berrak bir zihnin ürünü olarak apayrı bir yer tutacak ve Şark’ın müktesebatında önemli bir köşe taşı olarak yerini alacaktır.”

Yazar Av. Hulusi Üstün

“Prof. Dr. Oğurlu farklı analiz kabiliyeti ve güzel üslubu ile hukuk, idare, Kamu yönetimi, eğitim, çevre, kültür, aile gibi çok farklı konularda ve sosyal meselelerdeki yazıları ile okuyucuları ile buluşuyor. Ufuk açıcı ve vizyoner bir bakış açısı ile kaleme alınan bu farklı alanlardaki yılların tecrübe birikimi, öyle inanıyorum ki fikir ve kültür hayatımıza çok şeyler katacaktır.”

Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu

“Tali ve gündelik bakış açılarından ziyade hayatın asli meseleleri üzerine düşünmeye ihtiyacımız var. Elinizdeki bu kitapta geniş bir yelpazede kavranan ve işlenen mevzular, muhtaç olduğumuz özgün akıl ve düşünce eylemine işaret etmektedir”.

Doç. Dr. Rıdvan Şentürk

 

:
Benzer Ürünler