EMEK KİTABEVİQR Kodlar ve İletişim Teknolojisinin Hibritleşmesi Celalettin Aktaş  Kalkedon Yayıncılık
EMEK KİTABEVİQR Kodlar ve İletişim Teknolojisinin Hibritleşmesi Celalettin Aktaş  Kalkedon Yayıncılık

QR Kodlar ve İletişim Teknolojisinin Hibritleşmesi Celalettin Aktaş Kalkedon Yayıncılık

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺26,00
İndirimli : ₺17,00

 

Celalettin Aktaş, dünyada giderek önem kazanan ve ülkemizde üzerinde henüz yeterince araştırma yapılmamış ve az bilinen önemli bir konuyu ele alıyor; QR kod araştırmalarına öncülük yapıyor. Çalışmanın önemi ve değeri, QR kodun, iletişim teknolojilerinin ve yeni medyanın, teknik ve ekonomik temelleri çerçevesinde incelenmesinden ve QR kodun kullanım alanlarını ve kullanımının sınırlılığını göstermesinden kaynaklanıyor.

Celalettin Aktaş'ın kitabı, özellikle, QR kodun kullanım alanının yaygınlaşması için çözüm önerileri formüle ediyor. Bununla birlikte, analog ve dijital iletişim teknolojilerinin QR kod aracılığıyla kullanımını, iletişim teknolojilerinin ve toplumsal kültürün hibritleşmesi çerçevesinde irdeliyor. Dahası, iletişim teknolojilerinde hibritleşmenin, toplumsal kültürün hibritleşmesi etkisine odaklanarak bu hibritleşmeyi geniş bir perspektiften yorumlama olanağı sunuyor.

İletişim bilimi çalışmaları çerçevesinde, ülkemizde, alanda öncü olma özelliğine sahip bu çalışmanın, bilim insanları, öğrenciler ve ilgililer için konuya bir giriş yapılmasına yardımcı olabilecek temel bilgileri içerdiğini düşünüyorum.

-Prof. Dr. Füsun Alver

 

:

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye - İstanbul

Sayfa Sayısı: 196

En / Boy: 13,00 / 21,00 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Ocak 2014